نمونه محصولات

نورپردازی نما

اگر ساختمان فاقد نورپردازی باشد؛ هیچ هویتی و حضوری در شب نخواهد داشت.
اگر قصد نورپردازی نمای ساختمان خود را دارید  این مطالب را از دست ندهید.
پس از اینکه طرح نمای ساختمان تکمیل و به اتمام رسید حالا نوبت به نورپردازی نمای ساختمان می‌رسد.
 اما چرا نورپردازی نمای ساختمان اهمیت می‌یاید؟
هرچقدر هم که شما نمای زیبایی طراحی کرده باشید برای جلوه کامل آن در شب، باید یک نورپردازی مناسب برای نما طراحی و اجرا شود.
عملا ساختمانی که نورپردازی نما ندارد، یک ساختمان مرده است. جدای از دیدگاه معماری از دید شهرسازی نیز نورپردازی بسیار اهمیت می‌یابد و تاثیر بسیار زیادی بر نما و منظر شهری دارد. حتما ساختمان‌های شخص سطح شهر را مشاهده کرده‌اید که به سبب نورپردازی منحصر به فردی که دارند تبدیل به یک نماد در منطقه خود شده‌اند.
نورپردازی باعث میشود المان‌های سطح نما و فضاهای پر و خالی آن به خوبی نمایان شوند.
کاربری ساختمان موردی است که در نورپردازی باید مورد توجه قرار گیرد، بدون شک نورپردازی نمای رومی و یا نمای کلاسیک یک ساختمان مسکونی با نورپردازی مدرن یک ساختمان تجاری متفاوت خواهد بود.
ویژگی‌ها، باید و نبایدها و ضوابط نورپردازی نمای ساختمان را با هم در این صفحه بررسی می‌کنیم.

عوامل تاثیر گذار در نورپردازی نمای ساختمان مسکونی

شدت نور و تاثیر رنگ

رنگ و شدت نوری که در طراحی نورپردازی نمای ساختمان به کار می‌روند باید چشم‌نواز بوده و باعث آزار چشم بیننده نشوند. ستفاده از نورهای آبی و سفید در طراحی نورپردازی نما بسیار توصیه می‌شود.

پنهان بودن منبع نور

منبع نور در اکثر مواقع طراحی نورپردازی نما، باید در جایی پنهان تعبیه شود که محل آن برای عموم قابل تشخیص نباشد و زیبایی نمای ظاهری ساختمان را به هم نریزد!

هماهنگ بودن نور با متریال ساختمان

نورهای به کار رفته در طراحی نورپردازی نمای ساختمان باید با متریال ساختمان هماهنگی داشته باشد تا ضمن جلب توجه بیشتر برای بیننده، زیبایی‌های نما را بیشتر به نمایش بگذارد!

برجسته کردن عناصر نما

یکی از اهداف اصلی نورپردازی نما، برجسته کردن عناصر نما برای بیننده است. نورپردازی نما باید به گونه‌ای باشد که بتواند زیبایی‌های اصلی نما را به نمایش بگذارد.

روشنایی معابر

در بحث روشنایی معابر همواره دو عنصر کیفیت و کمیت نور در حال رقابت بوده و موضوع استفاده از نور بیشتر تا با کیفیت تر مورد توجه قرار میگیرند.اما موردی که حائز اهمیت است طراحی و اجرایی کردن نور یکنواخت برای پروژه ی مورد نظر میباشد.از مزایای تامین روشنایی معابر میتوان به زیبا سازی سطح شهر و همچنین تامین امنیت عابرین پیاده اشاره نمود به طوری که روشنایی مطلوب گذرگاه های عابر پیاده تاثیر بسزایی در کاهش آمار تصادفات جاده ای خواهد گذاشت.

نکات مهم و کلیدی در اجرای روشنایی معابر که یقینا توسط شرکت روشنایی تیسان عملی خواهد شد عبارتند از:درخشندگی,تابش,یکنواختی و القای بصری پروژه ی مورد نظر.

 

نورپردازی فضای سبز

جزئیات

در نورپردازی فضای سبز میبایست کوچکترین جزئیات هم مورد توجه قرار گیرد.

پیاده سازی یک سبک خاص

در این نوع نورپردازی این نکته را باید در نظر گرفت که از یک سبک اجرایی پیروی کرده و آن را مبنای طراحی پروژه قرار داد.

به کار بردن چراغ‌‌های خورشیدی

استفاده از نورپردازی‌های خورشیدی در نما مناسب نبوده و توصیه نمیشود چرا که به طبع در روزهای ابری و بارانی قابل رویت نبوده و عملا بلا استفاده خواهد بود.

خواندنی ها

0
پروژه های انجام شده
0
پروژه های در حال حاضر
0
تعداد کارکنان مجموعه

برخی مشتریان